BLOGIARTIKLID

Kokkumäng

Viimastel nädalatel olen mitmeid kordi puutunud kokku olukorraga, kus organisatsiooni suurimaks väljakutseks on leida lahendus silostumise vastu ehk organisatsioon on killustunud erinevate funktsioonide vahel.

Viirus

Koos ilmade jahenemisega on üha enam liikvele läinud viirused. Kas tegemist on needusega või on meil inimestena osana loodusest siit miskit õppida? Kas on võimalik see miljonite aastate vanune protsess enda kasuks pöörata?

Määramatus, kaos ja õnn

"Võit ootab seda, kellel on kõik planeeritud – inimesed nimetavad seda vedamiseks. Kaotus tabab seda, kes on jätnud õigel ajal ettevaatusabinõud tarvitusele võtmata - seda nimetatakse halvaks õnneks."

Läbimurre

Uue Aasta eesmärkide seadmine on endiselt populaarne, kuid enamasti nende ebaõnnestumine ei ole tingitud aja puudusest või teistest ressurssidest. 90% vajalikest muudatustest jäävad rakendamata, sest ei suudeta muudatusi toetavaid harjumusi välja kujundada.

2024

Oled sa kuulnud kuidas Google muutis innovatsiooni oma DNA loomulikuks osaks ning sidus selle organisatsiooni kõikidel tasanditel igapäevaste tegemistega?

Eesmärk = reaalsuse nihestamine

Toomas Soosaar viis läbi vebinari teemal “Eesmärgistamine loob konkurentsieelise”. Sissejuhatuses meenutas ta maailma ühe edukaima hokimängija Wayne Gretsky öeldut: “Ma ei ole kõige kiirem litri tagaajaja. Minu edu tagab oskus olla õigel ajal õiges kohas ehk seal kuhu litter jõuab.“

Pööre

Möödunud aastatuhande vahetusel oli Eesti vaieldamatult tuntuim, edukaim ja populaarseim koolitaja Peep Vain. Ta töötas välja ettevõtetele suunatud ägedad koolitusprogrammid ning hullutas saalitäite kaupa rahvamasse.

Kas ettevõtte kultuur toetab visiooni elluviimist või hoopis takistab seda?

Kaks noort kala ujuvad mööda jõge ning neile ujub vastu vanem kala, kes küsib viisakalt: “Hommikust mehed, kuidas vesi on?”. Ujunud mõne aja mööda jõge edasi, küsib äkki üks noor kala teiselt: “Mis kuradi vesi?”. Loo iva on selles, et inimestena me sageli ei märka ning ei oska kirjeldada lihtsaid ja olulisi asju, millest sõltub otseselt meie elu ning heaolu. Sama lugu on ka ettevõtte kultuuriga.