"Sõprus iseendaga on kõige tähtsam, sest ilma selleta ei saa me olla sõbrad kellegi teisega." - Anna Eleanor Roosevelt
Kes ma olen?
Tundub justkui lihtne küsimus. Kuid, kui vastama hakata, siis päris keeruline mõtlemisülesanne. Harjutuse saab teha veelgi keerulisemaks, kui küsida, kes ma olen 3 – 5 aasta perspektiivis?
Sellele küsimusele vastamisega jääb enamus inimesi hätta. Neil puudub eesmärk ja plaan selle saavutamiseks. Ja kui pole plaani, siis puudub ka teadmine, mida tõeliselt tahan elus saavutada ja kogeda. Inimese meeli täidab teadmatus ning rahulolematus.
Põhjuseks, miks ei osata ennast tulevikus näha tuuakse välja, et tulevik on määramatu ja seda mõjutab väga palju erinevaid muutujaid. Nii on inimene endale kujundanud mõtteviisi, et ma ise ei juhi enda saatust, vaid on andnud selle teiste meelevalda.
Selline inimene on reaktiivne, reageerib igale välisele mõjutusele. Kui nendelt inimestelt küsida, kuidas sul läheb? On enamasti vastuseks, et jube kiire on.
Otsuseid tehakse hetke emotsioonist lähtuvalt, arvestamata suuremat pilti. Isiklike eesmärkide seadmine ja seda toetava plaani koostamine on keeruline protsess. See nõuab olulistele küsimustele ausat vastamist ning raskete valikute tegemist. Julgust võtta vastutus oma saatuse eest!
Tarkus on teada, mis on tõde. Elutarkus on selle tõe järgi elada. Tõde on see mida me usume. Eesmärk on usk, millesse me usume, mille elluviimisele me pühendume järgmised 3 – 5 aastat.
Eesmärk määratleb, kes me tegelikult oleme. Seega, suurim tarkus on teadmine, kes ma tahan olla.
Hea töövahend isiklike eesmärkide seadmiseks ja selle sidumiseks sinu igapäevase tegevuseta on Isiklik arenguplaan ühel lehel.
Veriffi juht Kaarel Kotkas on öelnud: “Kui on plaan, kaob hirm.” Ka lähisuhetes on lihtsam, kui teised teavad, kes sa oled ja mille poole pürgid, nii oled loonud võimaluse kaasatuseks. Loonud suhte.
Inimesed on läbi aasta tuhandete pidanud maailma ettearvamatuks. Siin ei ole midagi muutunud. Loodusõnnestused, sõjad, haigused – kõik on alati olnud ettearvamatu. See on viis, kuidas meie maailm loob evolutsioonilist tasakaalu.
Meie sünni momendil on 100%-selt meie rada ette määratud. Kui meie sündimine siia ilma on ime, siis lahkumine toimub 100%-se tõenäosusega. Inimese valik on see, kuidas ta selle teekonna läbib, kas teadlikult (proaktiivselt) või laseb oma elu teistel kujundada ja juhtida. Tehnoloogia on loonud võimaluse (meedia), kuidas reaktiivseid inimesi veelgi enam ja laiaulatuslikumalt mõjutada.
"Võit ootab seda, kellel kõik on ettevalmistused tehtud – inimesed nimetavad seda vedamiseks. Kaotus on kindel selle puhul, kes on jätnud õigel ajal ettevaatusabinõud tarvidusele võtmata; seda nimetakse halvaks õnneks." - Roald Amundsen
OPSP aitab määratleda ja hoida suunda ehk joondada igapäevased tegevused visiooni ja arengueesmärkide elluviimisele ning tulemuste saavutamisele.