Elu ägedaim aasta!

On vara hommik. Kogu öö on tuppa kostnud Morbihani lahe (Atlandi ookeani lahesopp Prantsusmaa läänerannikul) laineloks ning purjekate taglaste vaikne ja rütmiline tagumine. See on mulle lemmik muusikaks kohas, millest olen juba väikese poisina unistanud.

Siit saavad alguse tuntuimad avamerepurjetamise regatid ja siit on pärit paljuski tänase Euroopa kultuuriruumi aluspõhimõtted ning maailma rahvaid ühendav keel. Juba varases lapsepõlves sai Brittany minu teadvuses nimeks - Suure Sinise Mere Unistus. Koht, kuhu olen tahtnud jõuda. Koht, kus olen tahtnud purjetada. Koht, kus olen tahtnud osa saada siinsest elust-olust. Nüüd olen siin, osalemas RS Aero Euroopa meistrivõistlustel purjetamises.

Eile, autasustamistseremoonial seistes tabasin ära põhjuse, miks mind poodiumile ei kutsutud. Mul oli jäänud võitja kõne ettevalmistamata. Ma ei olnud oma unistust lõplikult ja korrektselt sõnastanud. Ma ei olnud näinud end vaimusilmas ette võitjana. Tagantjärele analüüsides on selge, et võiduambitsiooni puudumine kajastus ettevalmistuses, mis kulmineerus väikestes tagasilöökides nii füüsilises, tehnilises kui vaimses soorituses. Tabava kokkuvõtte on teinud sellest Tujurikkuja 2015. aasta menuhitis "Sportlane".

Vahed võistlustel ei ole suured, kuid elu on näidanud, et ikka võidavad need, kes võiduks on kõige paremini ettevalmistunud. Kes tõeliselt tahavad olla parimatest parimad. Nendel ei anna ka tugevama tuulega sõlmed järele. Nad märkavad merel rohkem ja on õigel ajal õiges kohas, kus tuul neile soodsamalt puhub. Nad oskavad paremini oma keha energiat kanda paadi kiirusesse. Viimase võistluspäeva parim Andrew Frost ütles, et ta pidi meeletult oma ajusid pingutama ja ka jalgadega tööd tegema, et hoida jahti pidevalt kiires liikumises.

Tajusin, et oma unistuse koondnimega "60" edukaks elluviimiseks pean alustama võidu täpsemast kirjeldamisest. Pean selle endale uuesti kirja panema ning iga uut nädalat alustades sellele tekstile pilgu peale viskama. Pean olema 150% veendunud, et see on see, kes ma tahan olla, et see on just see, mida ma väga tahan saavutada, et see on see, millest lähtuvalt järgmised 12 kuud oma elu korraldan ehk oma tulevase aja investeerin.

Kui fookus ei ole täpselt paigas, siis loksun justkui paadis, kuhu olen unustanud aerud kaasa võtmata. Olen väliste jõudude meelevallas. Olen inimene, kellel on pidevalt kiire, kes tegeleb pidevalt enda poolt süüdatud tulekahjude kustutamisega.

Unistus oma olemuselt ei ole miski muu kui reaalsusest väljaspool olev eesmärk, saavutada midagi, mis teeb sind õnnelikuks ja määratleb, kes sa tegelikult oled (väärtused). Millega tulevikus tegeled, kuidas käitud ja kellega suhtled. Eesmärki selgelt teadvustades ning omaks võttes saabub ka mõistmine, mis vajab arendamist/saavutamist selleks, et suurendada unistuste reaalsuseks saamise kindlustunnet.

Eesmärgi teadvustamiseks ning piisava TAHTE loomiseks on selle nimel vaja sihikindlalt ning järjepidevalt tegutseda, on vaja enda jaoks lahti mõtestada, miks eesmärgi saavutamine on sinu jaoks oluline (WIIFM) kolmes aspektis:

1. Kui selle eesmärgi saavutan, kuidas saan selle eest tunnustatud ning märgatud. Kõiki innustab asjade ära tegemine, millel on kas ühiskonna, lähikonna või sinu enda jaoks tähendus.

2. Kui ma selle eesmärgi saavutan, mis tasu sellega kaasneb – olgu see moraalne või materiaalne. Inimene vajab elamiseks vahendeid.

3. Kui ma selle eesmärgi saavutan, milline isiksuse ning oskuste areng sellega kaasneb, mis aitab olla edukam tulevikus.

Need põhimõtted ei ole läbi ajaloo inimese käitumismustris muutunud. Ammustel aegadel läksid kütid jahile just samu printsiipe järgides. Tuues toitu hõimule, said nad perelt tunnustuse, tagasi jõudes ootas neid soe koobas ning iga jahi korraga omandasid nad uusi kogemusi, kuidas tõhusamini tulemuseni jõuda.

​Blogi kirjutamise ajal on päike tõusnud taevasse. Võtan nüüd endale õiguse teha väike hommikujooks ümber Carnac'i linna ning supluse karges ookeanis. Tean, et tulen Morbihani lahe äärde aasta pärast tagasi. Siis on mul võidukõne valmis ja naaberkülas Quibertinis toimuvad RS Aero MM-võistlused, kus Masters klassis on plaan tõusta poodiumile.

Nädala vitamiinid:

  • Raamat: "Libahunt", August Kitzberg, lugu ärksa meelega neiust Tiinast, kes ei soovinud elada üldiselt aktsepteeritud halli elu. Ta muutis enda elu keeruliseks - elas suure leegiga, armastas kogu hingega, märkas ilu enda ümber. Ühiskonnas kadedus sai aga tema jaoks hukkatuslikuks.

  • Film: "Think Different", Apple'i reklaamikampaania, 1997-2002 - Steve Jobsi kiitus inimestele, kes julgevad elada kui Tiina, unistada teistsugusest elust ning selle nimel anda kõik.

  • Harjutus: "OPPP - One Page Personal Plan" - võitmiseks tuleb alustada võidukõne kirjutamisest. OPPP on hea töövahend, kus saad paika panna enda jaoks olulised rollid ja eesmärgid ning määratleda võit ja selleni viivad rituaalid. Juhul kui tahad oma lähedasi ja kaaskondlasi oma plaani elluviimisse kaasata, siis tutvusta seda neile. Nii oled sa ehitanud silla nende inimeste kaasamiseks, nad on teadlikud, kuhu poole sa liigud, toetavad sind ja elavad sinu tegemistele kaasa. Oled loonud tugisüsteemi, mis tagab, et sa oled võimeline reaalsust nihestama.


JÄLGI MEID:

Graphic-1 png

ONE PAGE STRATEGY PLAN

 3-tunnine interaktiivne treening, mis parandab juhtmeeskonna joondatust ja pühendumust, tuues kõik meeskonnaliikmed ühele lehele.